Witamy na stronie ZS!
Logo wydziału Wydział Pedagogiczny

Uniwersytet Rzeszowski

Wydział Pedagogiczny

ks. J. Jałowego 24, 35-959 Rzeszów
tel: 17 872 18 05
e-mail: wydzped@univ.rzeszow.pl
Kierunki
Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
I st. lic II st. I st. lic II st.
Nauki o rodzinie
Pedagogika
Opis wydziału

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego to jeden z 11 wydziałów Uniwersytetu Rzeszowskiego powstały w 1965 roku wraz z powstaniem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, która została przekształcona w 2001 roku po połączeniu z filiami innych uczelni w Uniwersytet Rzeszowski. Kształci studentów na dwóch podstawowych kierunkach, należących do nauk humanistycznych, na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

 

Według stanu na 2012 rok na wydziale studiuje łącznie 2522 studentów (w tym 1490 na studiach dziennych, 1032 na studiach zaocznych).

STUDIA

Zanim zaczniesz studia i wybierzesz swój wymarzony kierunek, dowiedz się jaki charakter ma wybrana przez Ciebie szkoła wyższa. Czy jest to uniwersytet, politechnika, szkoła pedagogiczna, akademia? Czy oferuje kierunki inżynierskie czy licencjackie? Dzięki wszechstronnej wyszukiwarce, bez problemu znajdziesz to, czego szukasz.

SZKOŁY POLICEALNE

Szkoły policealne oferują kursy przygotowujące do wykonywania konkretnego zawodu. Nauka trwa zwykle dwa lata i kończy się egzaminem zawodowym. Spośród setek możliwych, możesz bez problemu wybrać dokładnie taki kurs, jaki najbardziej Ci odpowiada: chcesz zostać detektywem, kosmetyczką lub księgową?

INFORMATOR

Pierwsza edycja informatora „Zostań Studentem” spotkała się z niezwykle ciepłym odbiorem. To kilkudziesięciostronicowe wydawnictwo zapoczątkowało zupełnie nową jakość informatorów – coraz mniej podobnych do książki telefonicznej, a coraz bardziej do kolorowego magazynu o tematyce uniwersyteckiej.